Кабель олс Crossover Суудал эгнээ
Дасгалын товчлол
Холбоосон дасгалууд:
Товчлол Кабель олс Crossover Суудал эгнээ
Cable Rope Crossover Seated Row нь нуруу, мөр, гар зэрэг олон булчингийн бүлгүүдэд чиглэсэн хүч чадлын дасгалын олон талт дасгал бөгөөд энэ нь биеийн дээд хэсгийг хэвийн болгоход тустай. Энэ дасгал нь анхан шатны болон ахисан түвшний фитнесс сонирхогчдод тохиромжтой, учир нь эсэргүүцлийг хувь хүний хүч чадлын түвшинд тохируулан хялбархан тохируулах боломжтой. Хүмүүс өөрсдийн байр сууриа сайжруулах, булчингийн тодорхойлолтыг сайжруулах, үйл ажиллагааны хүч чадлыг нэмэгдүүлэхийн тулд энэ дасгалыг сонгож болох бөгөөд энэ нь өдөр тутмын үйл ажиллагаа болон бусад дасгал хийхэд тусалдаг.
Дасгал дүүргийн алхам бүртэлх туториал Кабель олс Crossover Суудал эгнээ
- Дараа нь кабелийн машин руу харсан вандан сандал дээр суугаад хөлөө хөлийн түшлэг дээр тавиад хоёр гараараа олсноос бариад гараа сунгана.
- Дасгалыг бие рүүгээ татаад нуруугаа шулуун, тохойгоо хажуу тийш нь ойртуулж эхэл.
- Хөдөлгөөний төгсгөлд мөрний ирээ шахаж, нэг секунд барина.
- Эцэст нь олсыг анхны байрлал руугаа аажмаар буцааж, гараа бүрэн сунгаж, дасгалыг хүссэн тооны давталтаар давтана.
Хийх заавар Кабель олс Crossover Суудал эгнээ
- Хяналттай хөдөлгөөн: Жин татахын тулд импульс ашиглах нийтлэг алдаанаас зайлсхий. Энэ нь дасгалын үр нөлөөг бууруулаад зогсохгүй гэмтлийн эрсдэлийг нэмэгдүүлдэг. Харин булчингийн агшилт, сулралд анхаарлаа хандуулж, хяналттай дасгал хий.
- Зөв атгах: Алгаагаа өөд өөдөөсөө харан саармаг атгах хэрэгтэй. Энэхүү атгах нь илүү их хөдөлгөөн хийх, нурууны булчингуудыг илүү сайн холбох боломжийг олгодог. Олсыг хэт чанга барихаас зайлсхий, учир нь энэ нь бугуй болон гарын шуунд шаардлагагүй ачаалал үүсгэж болзошгүй юм.
- Тохиромжтой жин: Дасгалыг зөв хэлбэрээр гүйцэтгэхийн тулд хөнгөн жингээс эхэл. Нэг удаа
Кабель олс Crossover Суудал эгнээ Асуултууд
Шинэчлэлт хийж болох уу Кабель олс Crossover Суудал эгнээ?
Тийм ээ, эхлэгчдэд Cable Rope Crossover Seated Row дасгал хийж болно. Гэсэн хэдий ч гэмтлээс зайлсхийхийн тулд хөнгөн жингээс эхэлж, зөв хэлбэрт анхаарлаа хандуулах нь чухал юм. Зөв техниктэй байхын тулд дасгалжуулагч эсвэл туршлагатай биеийн тамирын заалны дасгалыг эхлээд үзүүлэх нь бас ашигтай. Энэ дасгал нь голчлон нурууны булчингуудад чиглэгддэг боловч гар, мөрийг ч бас ажиллуулдаг.
Дасгалын түлхэн салангууд Кабель олс Crossover Суудал эгнээ?
- Нэг гарт кабелийн кроссовер: Энэхүү өөрчлөлтийг нэг гараараа гүйцэтгэдэг бөгөөд энэ нь булчингийн бие даасан бүлгүүдэд илүү их анхаарал хандуулж, булчингийн тэнцвэргүй байдлыг сайжруулах боломжийг олгодог.
- Өндөр-бага кабель кроссовер: Энэ хувилбар нь доод цээжний булчингуудад чиглүүлж, кабелийг өндөр байрлалаас нам руу татах явдал юм.
- Бага-Өндөр Кабель Кроссовер: Өндөрөөс бага хүртэлх хувилбараас ялгаатай нь энэ хувилбар нь кабелийг нам байрлалаас өндөр рүү татах замаар цээжний дээд булчингуудад чиглүүлдэг.
- Налуу кабелийн кроссовер: Энэ хувилбар нь таталтын өнцгийг өөрчилдөг, цээжний булчингийн янз бүрийн хэсгүүдэд чиглэсэн налуу вандан сандал дээр дасгал хийх явдал юм.
Үндсэн дасгалыг дэмжих сайн Кабель олс Crossover Суудал эгнээ?
- Lat Pulldown нь Суудлын эгнээнд маш сайн нэмэлт юм, учир нь Суусан эгнээ нь дунд нурууны булчингуудад чиглүүлдэг бол, Lat Pulldown нь нурууны дээд хэсэг, нурууны булчинд анхаарлаа төвлөрүүлж, нурууны дасгалын дасгалыг тэнцвэртэй болгодог.
- Incline Dumbbell Fly нь Cable Rope Crossover-ийг нөхдөг өөр нэг дасгал бөгөөд энэ нь цээжний булчингуудыг чиглүүлдэг боловч өөр өнцгөөс харахад цээжийг илүү бөөрөнхий, нарийн дасгал хийх боломжийг олгодог.
Холбоо бүтэн үг Кабель олс Crossover Суудал эгнээ
- Cable Rope Crossover Seated Row дасгал
- Кабель ашиглан нурууг бэхжүүлэх дасгалууд
- Нурууны булчинд зориулсан Cable Rope Crossover
- Нуруунд зориулсан кабелийн дасгал
- Кабель олс кроссовер бүхий суудалтай эгнээ
- Нурууны хүч чадалд зориулсан кабелийн дасгалууд
- Кабель ашиглан суусан эгнээний нурууны дасгал
- Cable Rope Crossover Back дасгал
- Кабель ашиглан нурууны хүч чадлын бэлтгэл
- Cable Rope Crossover Seated Row техник.
Энэ дасгалд зориулсан хэрэгслүүд
Do Кабель олс Crossover Суудал эгнээ in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















