Roll Pec Foam Rolling
Дасгалын товчлол
Холбоосон дасгалууд:
Товчлол Roll Pec Foam Rolling
Roll Pec Foam Rolling дасгал нь цээжний булчингийн хурцадмал байдлыг арилгах, биеийн байрлалыг сайжруулах, уян хатан байдлыг нэмэгдүүлэх зорилготой ашигтай дасгал юм. Энэ нь ялангуяа хүнд дасгал хийдэг хүмүүс, ширээний ажил дээр олон цагаар ажилладаг хүмүүс эсвэл цээжиндээ чангардаг хүмүүст зөвлөж байна. Энэ дасгалыг хэвшилдээ оруулснаар хүмүүс булчингийн өвдөлтийг намдааж, хөдөлгөөнийг сайжруулж, дасгалын ерөнхий гүйцэтгэлийг сайжруулж чадна.
Дасгал дүүргийн алхам бүртэлх туториал Roll Pec Foam Rolling
- Анхаарал хандуулж буй талдаа гараа хажуу тийш нь сунгаж, алгаа доош харуул.
- Хөөсөн буланд аажуухан нааш цааш эргэлдэж, цээжний булчин болон мөрний урд хэсэгт иллэг хийх боломжтой.
- Хэрэв та онцгой эмзэг цэг олдвол тэнд түр зогсоод гүнзгий амьсгалж, булчингийн хурцадмал байдлыг сулруулна.
- Нэг талдаа хэдэн минут зарцуулсны дараа нөгөө тал руугаа шилжиж, үйлдлийг давт.
Хийх заавар Roll Pec Foam Rolling
- Хяналттай хөдөлгөөн: Хөөсөн булны дээгүүр аажуухан эргэлдэж, цээжнээсээ мөрөн рүүгээ хөдөлгөнө. Хөдөлгөөний явцад яарах хэрэггүй, учир нь энэ нь булчинг чангалж, цээжний булчинг үр дүнтэй чиглүүлж чадахгүй.
- Тохиромжтой даралт: Хөөс буланд зохих хэмжээний даралт хийнэ. Хэт их даралт нь өвдөлт, гэмтэл учруулж болзошгүй бол хэт бага ачаалал нь хүссэн булчинг тайвшруулж чадахгүй. Хэрэв та хөөсөөр гулсуулж эхэлж байгаа бол хөнгөн даралтаар эхэлж, бие чинь дасгалд дасах тусам аажмаар нэмэгдүүлээрэй.
- Амьсгал: Энэ дасгалыг хийж байхдаа хэвийн амьсгалахаа бүү мартаарай. Амьсгаагаа барих нь таны биед шаардлагагүй хурцадмал байдлыг үүсгэж, дасгалыг үр дүнгүй болгодог.
- Тогтмол завсарлага: Үүнийг бүү хэтрүүл. Хэрэв та хөөс эргэлдэж байгаа бол
Roll Pec Foam Rolling Асуултууд
Шинэчлэлт хийж болох уу Roll Pec Foam Rolling?
Тийм ээ, эхлэгчдэд Roll Pec Foam Rolling дасгал хийж болно. Гэсэн хэдий ч аливаа гэмтэл бэртлээс зайлсхийхийн тулд аажмаар, зөөлөн эхлэх нь чухал юм. Хөөс өнхрөх нь булчингийн хурцадмал байдлыг арилгах, уян хатан байдлыг сайжруулах гайхалтай арга юм. Үүнийг хийх энгийн арга энд байна: 1. Хөөсний өнхрүүлгийг газар дээр нь тавь. 2. Хөөс өнхрүүлгийг баруун цээжнийхээ доор тавиад урд талдаа хэвт. 3. Хөөсөн бул нь таны гэдэсний булчинд иллэг хийх тул аажмаар урагш хойш эргэлдүүлнэ. 4. Үүнийг ойролцоогоор 30 секундээс нэг минут хүртэл хий. 5. Зүүн цээжин дээрээ давтана. Хэрэв та ямар нэгэн хурц, хүчтэй өвдөлт мэдэрвэл шууд зогсоох хэрэгтэй гэдгийг санаарай. Бага зэрэг таагүй мэдрэмж төрүүлэх нь хэвийн үзэгдэл боловч өвдөлтгүй байх ёстой. Хэрэв та зөв хэлбэр, техникийн талаар эргэлзэж байвал фитнесс мэргэжилтэнтэй үргэлж зөвлөлд.
Дасгалын түлхэн салангууд Roll Pec Foam Rolling?
- Нэг гарт цээжний хөөс өнхрүүлэх нь нэг удаад нэг цээжний булчинд анхаарлаа төвлөрүүлж, илүү зорилтот арга барилыг бий болгодог.
- Weighted Pec Foam Rolling нь дасгалын эрчмийг нэмэгдүүлэхийн тулд эргэлдэж байхдаа гартаа бага зэрэг жин барихыг агуулдаг.
- Налуу хөхний хөөс өнхрүүлэх нь налуу гадаргуу дээр хийгддэг бөгөөд энэ нь цээжний булчинд өөр өнцгөөр даралтыг бий болгодог.
- Dynamic Pec Foam Rolling нь цээжний булчингийн янз бүрийн хэсгүүдийг эргэлдүүлэхийн тулд гар эсвэл биеийн хөдөлгөөнийг агуулдаг.
Үндсэн дасгалыг дэмжих сайн Roll Pec Foam Rolling?
- Мөрний ирийг шахах: Энэ дасгал нь ромбоид ба трапецын булчинг бэхжүүлснээр Roll Pec Foam Rolling-ийн үр нөлөөг сайжруулдаг бөгөөд энэ нь цээжний болон нурууны булчингийн хүчийг тэнцвэржүүлж, байрлалыг сайжруулахад тусалдаг.
- Түлхэх дасгал: Хөхний булчин болон дээд биеийн бусад булчинг бэхжүүлж, булчингийн ерөнхий тэнцвэр, тогтвортой байдлыг сайжруулдаг тул Roll Pec Foam Rolling-ийг нөхдөг.
Холбоо бүтэн үг Roll Pec Foam Rolling
- Pec Foam Rolling техник
- Хөөсөн гулсмал бүхий цээжний дасгал
- Цээжний булчинд зориулсан хөөс өнхрөх
- Roll Pec Foam Rolling дасгал
- Цээжинд зориулсан хөөс булны дасгал
- Цээжний булчинг хөөсөөр гулсуулна
- Pec булчингийн хөөс өнхрөх дасгалууд
- Roll Pec Foam Rolling гарын авлага
- Хөөсөн булны цээжний дасгал
- Roll Pec хөөс өнхрүүлэх техник
Энэ дасгалд зориулсан хэрэгслүүд
Do Roll Pec Foam Rolling in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.















