Смит Хекс хэвлэл
Дасгалын товчлол
Холбоосон дасгалууд:
Товчлол Смит Хекс хэвлэл
Smith Hex Press нь цээж, мөр, гурвалсан булчингуудад голчлон чиглүүлдэг хүч чадлын дасгал бөгөөд гол булчингуудыг ажиллуулж, биеийн ерөнхий тогтвортой байдлыг сайжруулдаг. Хяналттай хөдөлгөөн хийх, бэртэх эрсдэлийг бууруулах, тухайн хүний биеийн хүчний түвшинд тохируулан хялбархан тохируулах боломжтой тул анхлан болон ахисан түвшний тамирчдад тохиромжтой. Энэ дасгал нь булчингийн өсөлтийг дэмжиж, биеийн тамирын дасгалыг сайжруулж, өдөр тутмын үйл ажиллагааны хөдөлгөөнд тусалдаг тул хүмүүс үүнийг хийхийг хүсдэг.
Дасгал дүүргийн алхам бүртэлх туториал Смит Хекс хэвлэл
- Баарны өмнө зогсоод, цээжиндээ яг таарч байхаар байрлуул. Таны хөл мөрний өргөнтэй, бие нь босоо байрлалтай байх ёстой.
- Барыг хоёр гараараа барьж, алгаа бие бие рүүгээ харуулж, тохойгоороо бөхийлгөнө. Гараа мөрний өргөнөөс арай өргөн байрлуулах хэрэгтэй.
- Гараа сунгаж, тохойгоо хажуу тийш нь чиглүүлж барыг цээжнээсээ холдуул.
- Тохойгоо бөхийлгөж, цээжээ сунгахын тулд хөндлөвчийг аажмаар анхны байрлал руу буцаана. Энэ нь Smith Hex Press-ийн нэг давталт болж байна.
Хийх заавар Смит Хекс хэвлэл
- **Хяналттай хөдөлгөөн**: Smith Hex Press-ийг үр дүнтэй гүйцэтгэх өөр нэг чухал зөвлөгөө бол дасгалын туршид хөдөлгөөнийг хянах явдал юм. Барыг хэт хурдан унагах эсвэл хэт хурдан дээш түлхэхээс зайлсхий. Энэ нь дасгалын үр нөлөөг бууруулаад зогсохгүй гэмтлийн эрсдэлийг нэмэгдүүлдэг.
- **Зөв атгах**: Таны барьц зөв эсэхийг шалгаарай. Гар нь мөрний өргөн дээр байх ёстой бөгөөд алгаа бие бие рүүгээ харсан байх ёстой. Таны бугуй болон мөрөнд шаардлагагүй ачаалал үүсгэж болзошгүй тул баарыг хэт өргөн эсвэл хэт нарийн атгахаас зайлсхий.
- **Хөдөлгөөний бүрэн хүрээ**: Хамгийн их ашиг хүртэхийн тулд
Смит Хекс хэвлэл Асуултууд
Шинэчлэлт хийж болох уу Смит Хекс хэвлэл?
Тийм ээ, эхлэгчдэд Smith Hex Press дасгал хийж болно, гэхдээ хөнгөн жингээс эхэлж, гэмтэл бэртлээс зайлсхийхийн тулд зөв хэлбэрт анхаарлаа хандуулах нь чухал юм. Дөнгөж хичээллэж байх үед хувийн дасгалжуулагч эсвэл туршлагатай биеийн тамирын заалны дасгалыг удирдан чиглүүлэхийг зөвлөж байна. Аливаа шинэ дасгалын нэгэн адил бие махбодоо сонсож, хэт хурдан шахах хэрэггүй.
Дасгалын түлхэн салангууд Смит Хекс хэвлэл?
- Decline Smith Hex Press нь цээжний доод булчингуудыг уналтын вандан ашиглан онцолсон өөр нэг хувилбар юм.
- Wide Grip Smith Hex Press нь барыг мөрний өргөнөөс илүү өргөн барьж, цээжний гадна талын булчинд анхаарлаа төвлөрүүлдэг хувилбар юм.
- Close Grip Smith Hex Press нь барыг мөрний өргөнөөс илүү ойртуулах замаар трицепс болон цээжний дотоод булчингуудад чиглүүлдэг хувилбар юм.
- Эцэст нь хэлэхэд, Single Arm Smith Hex Press нь цээжний нэг талыг нэг дор ажиллуулж, булчингийн тэнцвэр, зохицуулалтыг дэмждэг хэцүү хувилбар юм.
Үндсэн дасгалыг дэмжих сайн Смит Хекс хэвлэл?
- Гурвалсан булчингууд нь Smith Hex Press-тэй хослуулах үр дүнтэй дасгал бөгөөд эдгээр нь Hex Press-д ашиглагддаг хоёрдогч булчингууд болох гурвалсан булчинд анхаарлаа төвлөрүүлдэг. Энэ дасгал нь трицепсийг бэхжүүлж, аяыг нь чангалж, дээд биеийн ерөнхий хүчийг нэмэгдүүлдэг.
- Налуу түлхэлт: Налуу түлхэлт нь цээжний дээд хэсэг болон урд талын гурвалжин булчингуудыг чиглүүлдэг тул Smith Hex Press-ийн нэмэлт дасгал бөгөөд эдгээр булчингийн хүч чадал, тогтвортой байдлыг сайжруулж, Hex Press-ийг үр дүнтэй гүйцэтгэхэд чухал үүрэгтэй.
Холбоо бүтэн үг Смит Хекс хэвлэл
- Смит машины цээжний дасгал
- Hex press дасгал
- Смитийн машины дасгалууд
- Цээж барих дасгалууд
- Смит Хекс хэвлэлийн техник
- Смит машинтай цээжний бэлтгэл
- Цээжний булчингуудад зориулсан зургаан өнцөгт даралт
- Смит машин цээжний дасгал
- Hex press ашиглан хүч чадлын сургалт
- Смит машины цээжний шахалтын дасгал
Энэ дасгалд зориулсан хэрэгслүүд
Do Смит Хекс хэвлэл in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.














