Thumbnail for the video of exercise: Lohalika - Flexion - Articulations

Lohalika - Flexion - Articulations

Profilin'ny Lalana

Part(ibe) tànanaHatsangantsika
EkipamentaLalao arosoNy pehy ampondrafitrano.
Misarika amin'ny
Misarika foana amin'ny

Mandefa ny boky fampiharana ny lalana ao amin'ny pochika anao!

Fanaovana araka ny Lohalika - Flexion - Articulations

Ny Articulations Knee Flexion dia fanazaran-tena mahasoa natao hanatsarana ny fivezivezena iombonana, hanatsara ny fahaiza-manaony, ary hanamafisana ny hozatra manodidina ny lohalika. Izy io dia mety indrindra ho an'ny olona sitrana amin'ny ratra amin'ny lohalika, ny atleta mitady hanatsara ny fahaizany, na izay mikendry ny hitazona ny fahasalaman'ny lohalika amin'ny ankapobeny. Ny fampidirana ity fanazaran-tena ity amin'ny fanaonao dia afaka manampy amin'ny fisorohana ny ratra amin'ny ho avy, ny fampihenana ny fanaintainan'ny lohalika, ary ny fanatsarana ny fiasan'ny lohalikao amin'ny asa andavanandro.

Fampiharana: Fampikambana Amin'ny Trandyorenteny Step-by-Step Lohalika - Flexion - Articulations

  • Atsofohy tsikelikely amin'ny tany ny tongotra havanana, aforeto ny lohalinao mba hitondra ny ombelahin-tongony mankany amin'ny vodinao, ary mitazona ny fifandanjana eo amin'ny tongotrao havia.
  • Tazony mandritra ny segondra vitsy ilay toerana, tazony hifanaraka amin'ny vatanao ny fenao ary aza avela handroso.
  • Ampidino moramora amin'ny tany ny tongotra havanana, miverena amin'ny toerana nijoroana voalohany.
  • Avereno amin'ny tongotrao havia io fanazaran-tena io, ary tohizo ny fifandimbiasana eo amin'ny tongotra roa amin'ny isa irinao.

Fomba fampiorana Lohalika - Flexion - Articulations

  • Fihetseham-po malefaka: Rehefa manao ny flexion ny lohalika, dia ataovy azo antoka fa miadana sy voafehy ny hetsika. Halaviro ny fihetsika mihetsiketsika na haingana izay mety hiteraka ratra. Ny zava-dehibe dia ny mifantoka amin'ny kalitaon'ny hetsika fa tsy ny habetsahana.
  • Alignment: Ataovy azo antoka fa mifanaraka amin'ny rantsan-tongotrao ny lohalikao mandritra ny fanatanjahan-tena. Aza avela hiditra ao anatiny na ivelany ny lohalinao, fahadisoana mahazatra izay mety hiteraka ratra amin'ny lohalika izany.
  • Fihetseham-pihetsiketsehana: Zava-dehibe ny mihetsiketsika ao anatin'ny fihetsehanao mahazo aina. Aza manery ny lohalika hihenjana mihoatra noho izay azony atao. Rehefa mandeha ny fotoana, dia hihatsara ny fahaiza-manaonao.
  • Fampiasana fanohanana: Raha vaovao amin'ity fanazaran-tena ity ianao na manana fifandanjana

Lohalika - Flexion - Articulations Fanontaniana maromaro

Azonao afaka ianao voalohany Lohalika - Flexion - Articulations?

Eny, afaka manao ny fanazaran-tena Knee-Flexion-Articulations ny vao manomboka. Na izany aza, tokony hanomboka amin'ny fihetsiketsehana kely izy ireo ary hitombo tsikelikely rehefa mihatsara ny fahaizany sy ny tanjany. Zava-dehibe ihany koa ho an'ireo vao manomboka ny mianatra ny endrika marina mba hisorohana ny ratra. Mety hanampy ny manana mpanazatra na mpitsabo ara-batana hitarika azy ireo amin'ny voalohany. Tsarovy foana ny mafana alohan'ny hanombohana fanatanjahan-tena ary mangatsiaka aorian'izay.

Inona no anton-diona maro amin'ny Lohalika - Flexion - Articulations?

  • Ny fiovaovan'ny lohalika hafa dia ny "squat", izay milentika ny lohalika rehefa midina mankany amin'ny tany ny vatana.
  • Ny "lunge" koa dia endriky ny fanodikodinana ny lohalika, izay ahitàna ny tongotra iray mankany amin'ny lohalika ary ny iray kosa miondrika amin'ny lohalika.
  • Amin'ny fanazaran-tena "step-up" dia mihetsiketsika ny lohalika rehefa apetraka amin'ny sehatra ambony ny tongotra iray.
  • Ny hetsika "kick bicycle" amin'ny lomano na baolina kitra dia fiovaovana hafa amin'ny fanodikodinana ny lohalika, izay alehan'ny lohalika rehefa atsangana ny tongotra.

Inona no tena efitra mahatsara amin'ny asa mitondra fahatsiarovana azy Lohalika - Flexion - Articulations?

  • Quadriceps Stretch: Ity fihenjanana ity dia manampy amin'ny fanatsarana ny fahaizan'ny quadriceps, ny hozatra eo anoloan'ny feny, izay tena ilaina amin'ny fanitarana ny lohalika sy ny fandanjalanjana ny hery miasa amin'ny lohalika mandritra ny flexion.
  • Manangana zanak'omby: Amin'ny fanamafisana ny hozatry ny gastrocnemius sy ny soleus amin'ny tongotra ambany, ireo fanazaran-tena ireo dia manampy amin'ny fitoniana ny lohalika mandritra ny hetsika flexion sy fanitarana, ka mameno ny articulations amin'ny lohalika.

Mots-clé mamihoven'ny Lohalika - Flexion - Articulations

  • Fihetseham-batana amin'ny lohalika
  • Fanatanjahan-tena manamafy fe
  • Fanatanjahan-tena amin'ny lohalika
  • Fanatanjahan-tena ho an'ny fe
  • Fihetseham-batana amin'ny lohalika
  • Fanatanjahan-tena an-trano ho an'ny hozatry ny fe
  • Fanatanjahan-tena amin'ny articulation amin'ny lohalika
  • Fanatanjahan-tena manenjana fe
  • Fanatanjahan-tena amin'ny lohalika ao an-trano
  • Fanatanjahan-tena lanja vatana

Fitaovana ho an'ity fampiasana ity

Do Lohalika - Flexion - Articulations in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play