Thumbnail for the video of exercise: Roopu Reiki

Roopu Reiki

Āhuatanga whakamahi

Kōaro TinanaHoki
TaputapuTe micna hoxetek.
Kōaro Mīhini
Kōaro Tuarua

Tiki i te whare taonga mahi i runga i ō pōtae!

Whakataki ki te Roopu Reiki

Ko te Band Skier he whakakorikori tinana, tinana katoa e whakakaha ana i nga uaua matua, te whakapai i te taurite, me te whakakaha i te ruruku. He mea pai mo nga kaipara me te hunga kaingākau ki te whakapakari tinana o nga taumata katoa e hiahia ana ki te mahi whakawero hei whakanui i a raatau mahi tinana. Ko te whakauru i tenei mahi ki roto i o mahinga ka taea te whakanui ake i to manawanui, te whakatairanga i te pai ake o te tuunga, me te whai waahi ki te whakamaarama tinana katoa.

Whakarite i te: He Whakateretere-Whakamārama Roopu Reiki

  • Ma te pupuri i o ringaringa kia tika, toia te roopu ki runga, ki muri i a koe kia rite noa o ringaringa ki o pakihiwi, me te peehi i te nekehanga a te kaihoe reti e pana ana me ona pou.
  • Tatari ki te tihi o te nekehanga mo te wa poto, ka kohia nga pakihiwi, katahi ka whakahekehia o ringaringa ki raro ki te waahi timatanga.
  • Me mohio kei te mahi to matua me te tika o to tuara puta noa i te mahi kia kore ai e whara.
  • Whakahokia tenei mahi mo te maha o nga tukurua e hiahiatia ana mo te wa roa ranei.

Nga Tohu mō te Whakaputa Roopu Reiki

  • Nga Nekehanga Mana: I te wa e toia ana te roopu ki raro, ki te taha, me whakarite kia whakahaerea, kia ata whakaaro hoki o nekehanga. A ape i nga korikori, i nga nekehanga tere ranei ka raru te uaua. Me kumea e ou ringa te roopu ki raro, puta noa i to tinana i runga i te nekehanga maeneene, rite ki te reeke.
  • Whakawhanaunga Matua: Whakauruhia to matua puta noa i te mahi. Ehara tenei i te awhina anake ki te whakapumau i to tinana, engari ka whakarei ake i te whai hua o te mahi ma te mahi i to puku. Ko te hapa noa ko te aro noa ki te nekehanga o te ringa me te wareware ki te mahi matua.
  • Whakamahia te Whakaaetanga Tika: Whiriwhiria he roopu me te taumata aukati he wero engari ka taea e koe te pupuri i te ahua pai. Ma te whakamahi i te roopu ano hoki

Roopu Reiki He Pātai Ā Tene

Ka taea e ngā tāngata kapihi te Roopu Reiki?

Ae, ka taea e te hunga timata ki te mahi i te korikori Band Skier. He mahi tino ngawari ka taea te mahi me nga taputapu iti. Heoi, pera me etahi atu mahi hou, me timata te hunga timata ki nga roopu aukati mama me te aro ki te ahua tika kia kore ai e whara. I a ratou e kaha ake ana, e pai ake ana ki nga mahi korikori, ka taea e ratou te whakanui haere i te aukati. E taunaki ana kia whai kaiwhakangungu, he tangata mohio ranei hei tirotiro i te tuatahi kia mohio ai kei te whai i te tikanga tika.

He aha ngā rerekētanga māori o te Roopu Reiki?

  • Ko te Reeti Reeti Takitahi-Arm: I tenei rereketanga, ka mahi koe i te mahi ma te whakamahi i te ringa kotahi i te wa kotahi, ka taea e koe te aro ki ia taha o to tinana takitahi.
  • Ko te Rōpū Retireti me te Squat: Ko te taapiri i te squat ki te korikori reeti roopu tawhito ka taea te whakanui ake i te kaha me te whakauru atu i nga roopu uaua, tae atu ki o glutes me o huha.
  • Ko te Kaihoe Peepee me te Peke: Ka taapirihia e tenei rereketanga he huānga plyometric ki te whakakorikori, ka piki ake te kaha o te cardio me te whakanui i te reiti o to ngakau.
  • Ko te Kaihoe Reeti me te Taahi Taapiri: Ma te taapiri i te hikoi whakamuri ki te whakakorikori reeti roopu ka awhina koe ki te whakauru i o huha o waho me o hiku, me te whakapai ake i te kaha o te tinana o raro.

He aha ngā mahi whakapaipai mō te Roopu Reiki?

  • Hurihuri Ruhia: Ko tenei korikori matua e whakakii ana i a Band Skier ma te whakakaha i o obliques me to abs, he mea matua mo te pupuri i te taurite me te whakahaere i te wa o te reeke, tae atu ki te nekehanga kopikopiko i roto i te Band Skier.
  • Lunges Lateral: Ka whakakiia tenei mahi ki a Band Skier i te mea e mahi ana ki nga huha o roto me waho, hei whakapai ake i to nekehanga taha taha me te pumau, e tika ana mo te nekehanga taha-ki-taha i roto i te reeke me te mahi a Band Skier.

He kupu whakaurunga mō Roopu Reiki

  • Ko te whakangungu a te roopu Skier
  • Te whakakorikori ki muri me te Band
  • Te whakakaha hoki a Band Skier
  • Ko te whakakorikori i muri o te roopu whakakeke
  • Ko te whakangungu a te roopu Skier
  • Mahi whakamuri me te roopu whakatete
  • Tikanga Reehi Band
  • Ko te korikori a te roopu whakakeke
  • Ko te Reehi Roopu mo nga uaua tuara
  • Ko te korikori retireti me te roopu.

Ngā utauta mō tēnei whakapakari tinana

Do Roopu Reiki in the Lyfta app

Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.

Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Workout Tracker
Download on the App StoreGet it on Google Play