
Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension
Sawirka Beerka
Beerka Khautara:
Waxaa la soo saaray Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension
Barbell Lying Close Grip Triceps Extension shaakala humna ijaaru yoo ta'u, adda durummaan triceps irratti kan xiyyeeffate yoo ta'u, garbaa fi garaa gubbaa irrattis kan bobbaasudha. Nama humna qaama isaa isa gubbaa guddisuu barbaadu kamiifuu, keessumaa atileetotaa fi qaama namaa ijaaruuf mijataa dha. Namoonni dhuunfaa shaakala kana kan filachuu danda’u bu’a qabeessummaa isaa ulfaatina maashaa fi hiika guddisuu, tasgabbii qaama gubbaa fooyyessuu fi ga’umsa atileetiksii waliigalaa guddisuu irratti.
Axad a Step-by-Step Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension
- Suuta jedhii jilba kee qaxxaamursii barbell gara morma keetii gadi buusuuf, harki kee gubbaa akka hin sochoonee fi lafa irratti akka diriiru godhi.
- Yeroo barbeel morma kee irraa gara inchii tokkoo fagaatutti dhaabi, ulfaatina guutummaatti to'achaa akka jirtuu fi akka gadi bu'u akka hin hayyamne mirkaneessi.
- Bakka harka kee isa gubbaa yeroo eegdu, hamma harki kee guutummaatti deebi’ee diriirutti barbell sana ol deebisee dhiibi.
- Sochii kana lakkoofsa irra deddeebi’uu barbaaddeef irra deebi’i, sochiin kee yeroo shaakalaatti suuta jedhee fi to’atame akka ta’u mirkaneessi.
Manaahij a beerka Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension
- Sochii To’atame: Barbell kallattiin garaa kee gubbaa irraa jalqabi, achiis suuta gara morma keetii ykn xiqqoo olitti gadi buusi. Kun sochii suuta jedhu fi to’atame ta’uu qaba. Ulfaatina daftee gadi buusuu ykn kaasuuf momeentii fayyadamuu irraa fagaadhu, kunis miidhaan qaamaa fiduu fi bu’a qabeessummaa sochii qaamaa hir’isuu waan danda’uuf.
- Daangaa Sochii: Harka kee guutummaatti gubbaa sochii sanaa irratti dheeressuun triceps kee guutummaatti bobbaasuu kee mirkaneessi. Haa ta'u malee, jilba keessan gubbaatti cufuu irraa of qusadhaa, kunis dhiibbaa hin barbaachifne lafee irratti fiduu waan danda'uuf.
- Ulfaatina Sirrii: Ulfaatina ati dandamachuu dandeessu irraa jalqabi
Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension Su'aalaha la waydiin karo
Maxaa keena dadka cusub ee Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension?
Eeyyee, namoonni jalqabaa shaakala Barbell Lying Close Grip Triceps Extension gochuu danda'u, garuu bifa sirrii ta'e mirkaneessuu fi miidhamuu ittisuuf ulfaatina salphaa irraa jalqabuun barbaachisaa dha. Shaakala kun karaa bu’a qabeessa ta’ee fi triceps irratti xiyyeeffachuuf gargaaru yoo ta’u, warra shaakala humnaa haaraa irratti garuu qormaata ta’uu danda’a. Jalqaboonni tooftaa sirrii barachuuf leenjisaa dhuunfaa ykn ogeessa fiitness waliin hojjechuu yaaduu qabu. Akkuma sochii qaamaa haaraa kamiyyuu, humni fi ofitti amanamummaan akkuma fooyya'aa dhufeen suuta jalqabuu fi suuta suutaan ulfaatina qaamaa dabaluun murteessaadha.
Maxaa laga yaabo inuu la kulmo Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension?
- Skull Crushers: Version kun barbell aadaa ciisee triceps extension wajjin wal fakkaata garuu barbell gara morma keessanitti gadi fiduu kan of keessaa qabu yoo ta'u, kanarraa ka'uun maqaan 'skull crushers' jedhu moggaafame.
- Overhead Triceps Extension: Ciisuu mannaa, yeroo dhaabbattee ykn taa’ee, barbell ykn dumbbell mataa ol dheeressuudhaan triceps extension raawwadhu.
- Cable Triceps Extension: Jijjiiramni kun barbell fayyadamuu mannaa maashinii keebilii fayyadama, kunis sochii hunda keessatti dhiphina dhaabbataa kenna.
- Single-Arm Triceps Extension: Jijjiiramni kun yeroo tokkotti harka tokkoon kan raawwatamu yoo ta’u, kunis tokkoon tokkoon tricep dhuunfaan akka xiyyeeffattu fi madaallii maashaalee kamiyyuu akka sirreessituuf si dandeessisa.
Maxaa lagu kala qaybiyo sawirrada sarreeya ee Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension?
- Dhiibbaa Teessoo Dhiyeenyaa Qabduu: Qabduu dhiyeenyaa fayyadamuudhaan, dhiibbaa teessoo idilee caalaa triceps bobbaasuun ni danda’ama. Sochii walmakaa ciminaa fi guddina triceps keessanii fooyyessuuf gargaaruu danda'u yoo ta'u, hojii xiyyeeffannoo Barbell Lying Close grip Triceps Extension keessatti hojjetame kan dabaludha.
- Triceps Pushdown: Shaakala kanaan triceps adda kan baasu yoo ta’u, humna kee fi hiika maashaalee kee lamaan fooyyessuuf gargaaruu danda’a. Shaakala kompaawundii kan akka Barbell Lying Close grip Triceps Extension erga hojjettanii booda sochii qaamaa triceps keessan xumuruuf karaa gaarii dha.
Ereyo la xiriira Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension
- Sochii qaamaa Barbell Triceps
- Toning Harka Gubbaa Barbell jedhamu waliin
- Cufi Qabduu Triceps Eksteenshinii
- Shaakala Barbell kan Triceps
- Leenjii Ciminaa Harka Gubbaa
- Barbell Sobaa Triceps Eksteenshinii
- Gamoo Triceps Barbell waliin
- Sochii Barbeelii Qabduu Cufi
- Shaakala Ijaarsa Maashaa Harkaa
- Triceps Toning Barbell jedhamu waliin
Meeshaalee sochii kanaaf
Do Barbell Ciise Qabduu dhiyeenya Triceps Extension in the Lyfta app
Save this exercise, log your sets, and follow full workouts — free on iOS and Android.
















